Kundservice

Vad kan vi hjälpa dig med?

kundservice@ip-only.se

Redan fiberanslutna privat- och småföretagskunder med aktiva tjänster i våra öppna nät ska vända sig till sin tjänsteleverantör för felanmälan, frågor och support.

Kontaktinformation

IP-Onlys huvudkontor ligger på Bäverns Gränd 17 i centrala Uppsala. Karta

Vi har även kontor i Stockholm, Göteborg, Malmö, Helsingfors och Oslo.

Fullständiga kontaktuppgifter finns på IP-Onlys nationella webbplats

Kontaktsida
2019-03-01
|
Kategorier:

Nyheter,

Härryda

Status fiberutbyggnad södra Rävlanda

Den 21 februari fick ni information samt tidsplan från oss gällande fiberutbyggnaden i södra Rävlanda. Tillsammans med vår byggentreprenör har vi haft regelbundna möten där vi diskuterat projektets byggnation och tidsplan. Vi har mottagit information om att fiberutbyggnaden kommer fortgå, trots att byggentreprenören varit under företagsrekonstruktion sedan en tid tillbaka.

Vi har nu fått besked om att en konkurs är inledd hos byggentreprenören och en konkursförvaltare ser över möjligheterna. I och med att de under en tid varit under rekonstruktion har vi parallellt med ordinarie fiberutbyggnad också förberett oss för de olika situationerna som kan uppstå, allt för att ni som kund ska påverkas i minsta möjliga utsträckning om en konkurs skulle uppstå.

Det här ses över just nu:

Vi kommer hålla er fortsatt uppdaterade om vad som sker kring fiberutbyggnaden.

Vid frågor, vänligen besök vårt kundforum.
Nyfiken på hur det kan se ut vid en fiberutbyggnad? Kolla in vår Byggblogg!

Till startsidan